KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13967417
nr 1396 7417
Erik Abrahamson
(1871-1907), Sverige
Oljemålning, Landskap med figur. Signerad. Olja på pannå, 9x29 cm, yttermått inklusive ram: 19x39 cm
Erik Abrahamson, svensk målare och grafiker född 1871, död 1907.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 10 maj 2021
kl 19:53:52
8/5 19:36:49
600 kr
10/5 19:48:52
Erik Abrahamson
Läs mer om Erik Abrahamson